739 404 881 info@sokol-lipovec.cz

Výsledky

16.8. LIPOVEC-SOBĚŠICE 2:3 (1:2) 3 min. Sedlák Miroslav,47.Keprt Daniel -12.Kasálek Miroslav,35.a 55 Kozel Stanislav

Nečekaná a popravdě řečeno naprosto zbytečná porážka s průměrným soupeřem.

Domácí družstvo začalo s chutí a úvodní nápor byl zúročen již ve 3.min,kdy si za obranu naběhl Mir.Sedlák a špičkou kopačky podél soupeřova brankáře otevřel skóre.I nadále jsme pokračovali v rychlé kombinační hře,ze které se rodily šance jak na běžícím pásu,bohužel bez dalšího gólového vyjádření.Trest přišel záhy,když ve 12.min při prvním pobytu hostí před naší brankou hosté vyrovnali,když po zahraném rohovém kopu zůstal nikým nekrytý hráč zhruba na hranici penalty.To poněkud otupilo útočné choutky domácích.Nicméně se dál hrálo za mírné převahy domácích.Zrodilo se i několik šancí,ale jejich proměňování je dál velkým problémem našeho mužstva.A když hostující Kozel polocentrem polostřelou načapal domácího brankáře gólem z velkého úhlu takřka od rohového praporku,spokojenější do kabin odcházeli hosté.

PPo změně stran začali domácí stejně jako první půli a po 2 minutách Dan Keprt křížnou střelou podél brankáře vyrovnal.Dlouho jsme se ovšem neradovali a po další chybě nepříliš jistého Ondry Sedláka,který nastoupil poprvé po dlouhodobém zranění,se hosté opět radovali.To naše mužstvo srazilo natolik,že do konce utkání již nic kloudného nevymysleli a úvodní zápas nové sezóny tedy skončil naší porážkou.

23.8. PAČLAVICE-LIPOVEC 4:0 (2:0) (převzato z webu Sokola Pačlavice) 33.a 69. Špatina Marcel,45.a 85. Pučan Zdeněk

 V tomto prvním utkání v I. B třídě na domácí půdě jsme po ztrátě v Jedovnicích byli pevně přesvědčeni, že "urveme" všechny tři body, přestože narazíme na soupeře, který spadl z I. A třídy.Rozjížděli jsme se pomaleji. Hosté byli rychlejší, agresivnější a dříve u míčů. V 5. minutě měli dokonce 100% šanci, když jejich útočník trefil pouze obličej vybíhajícího gólmana. Až v 9. minutě jsme poprvé Pučanem vystřelili, ale bohužel mimo. Pak jsme na chvíli přitlačili hosty na jejich polovinu. Vinou přemíry snahy vyfasoval v 19. minutě žlutou kartu Honza Hladký za faul na gólmana hostů. Ve 26. minutě ten samý hráč mířil hlavou nad branku po načechraném centru Grepla. V 32. minutě se rozlehl výbuch nadšení, když Mário Špatina natáhl z 25 metrů a nechytetelnou střelou poslal Pačlavice do vedení 1:0. Definitivně jsme zlomili nápor hostů a k ničemu podstatnému jsme je nepustili. V 41. minutě dostal hostující hráč žlutou kartu za faul právě na střelce naší branky. Ve 42. minutě vychytal gólman hostů ve 100% šanci Pučana, který o dvě minuty později vyslal do vyložené šance Hladkého, jemuž nevyšla klička na gólmana. Vzápětí rozjásal domácí fanoušky Pučan, který po Špatinově přihrávce rozvlnil síť za gólmanem hostů podruhé.

            Na začátku druhé půle hosté opět trochu zazlobili. V 60. minutě pak poprvé střídali a od 67. minuty hráli na tři útočníky. V 69. minutě po kolmici Jiříčka vlétl do pokutového území z pravé strany Grepl. Jeho střelu ještě gólman kryl, ale Špatinova dorážka do odkryté brány znamenala vedení 3:0. Poté přišla pasáž, kdy žlutou kartu obdržel Zdeňa Kapounek a vzápětí také hostující hráč. Od 77. minuty nahradil Jiříčka Kuba Brablík a zařadil se na pravý okraj zálohy. Marťa Grepl se posunul na hrot útoku. Naše obrana už hosty v podstatě k ničemu nepustila, a tak po druhém střídání v mužstvu Lipovce vylepšil Zdeněk Pučan skóre zápasu krásným lobem přes vybíhajícího gólmana na 4:0. V 89. minutě proběhlo naše střídání z kategorie taktických. Hladkého nahradil na hřišti Kyas a se závěrečným hvizdem propukly oslavy našeho prvního vítězství. 

30.8. LIPOVEC-SLAVKOV 3:0 (2:0) 17.Koutný,30. M.Zouhar,90. Keprt

Utkání celků,které sestoupili z I.A třídy a které v prvních dvou kolech nezískali ani bod.Již z tohoto strohého výčtu je patrna důležitost tohoto utkání.Domácí po nevydařeném utkání v Pačlavicích provedli 3 změny.Do hry se vrátil po dlouhé době Radim Horáček,v základu nastoupil Jan Koutný a nakonec i Lukáš Musil,který na poslední chvíli nahradil Luďka Horáčka,který se zranil při rozcvičování a místo do utkání putoval na pohotovost.

První zahrozili hosté,ale střelu jejich hráče vytěsnil Ondra Sedlák na roh.To byla jediná vážnější šance hostí,kteří sice měli míč častěji na svých kopačkách,ale do dalších příležitostí je tentokrát jistá a soustředěná obrana domácích nepouštěla hosty do dalších šancí.

Naši fotbalisté tentokrát spoléhali převážně na brejkové situace.Z první vážnější akce skóroval Honza Koutný střelou do prázdné branky,když využil nedorozumění obrany hostí s brankářem.Druhá branka padla po krásném průniku Dana Keprta z vlastní poloviny do rozhozené obrany a skončila střelou Michala Zouhara do protipohybu brankáře.

I ve druhém poločase pokračovala platonická převaha hostí a když jsme přečkali všechny náznaky šancí hostí,udeřili jsme ještě jednou,když střídající Standa Marušák krásnou křížnou přihrávkou vybídl ke skórování Dana Keprta,který v poslední minutě upravil na konečných 3:0.Po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme se tedy mohli radovat z plného bodového zisku.


6.9. ČEBÍN-LIPOVEC 0:0

První poločas přinesl vcelku vyrovnanou hru s minimem šancí na obou stranách.Teprve před odchodem do šaten to byli domácí,když jejich hráč z malého vápna trefil hlavou břevno.Ovšem po změně stran si vytvořili domácí velkou ,místy drtivou převahu se spoustou vyložených šancí.

Jenom stručný výčet:nastřelená tyč z bezprostřední blízkosti,překopnutá prázdná branka ze 2m,střela do prázdné branky a trefený vlastní spoluhráč,několik šancí zlikvidoval Ondra Sedlák v naší brance......Ovšem žádnou šanci domácí nevyužili a my jsme se k žádné de facto nedostali,tak utkání skončilo bezbrankovou remízou.Domácí sice opět neinkasovali,ale ztratili první body.


13.9. LIPOVEC-ROUSÍNOV B 7:1 (4:0)

3.a 25.Matuška Miroslav,9. a 67.Sedlák Miroslav,14.Koutný Jan,84.Zouhar Michal,88.Sedlák Jan-82.Honek Michal

Na lipoveckou pouť domácí začali zhurta a již ve 3.min. Mirek Matuška po centru Dana Keprta zakončil pro něho netradičně hlavou do protipohybu brankáře.Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat a padla po rohovém kopu v 9.minutě,kdy zůstal Mirek Sedlák zcela osamocen na hranici nalého vápna a opět hlavou překonal zcela bezmocného brankáře hostí.Nejhezčí akce utkání přišla ve 14.minutě,kdy po rychlé kombinaci,do které se zapojilo hned několik domácích hráčů,nebylo problémem pro Jana Koutného uklidit míč do poloodkryté branky hostí potřetí.Snaha domácích vyvrcholila v 25.min. druhým gólem aktivně hrajícího Matušky.Tímto gólem se domácí jakoby uspokojili a po zbytek poločasu přenechali iniciativu do té doby neškodným hostům.V  obraně se vyskytlo hned několik okének a nebýt spolehlivého výkonu Ondry Sedláka v brance,mohlo se utkání zbytečně zdramatizovat.

Podobný obrázek byl k vidění i v průběhu druhé půle.Domácí se nikam netlačili,snaha hostů k ničemu kloudnému nevedla.V 67.minutě ovšem přišla další gólová střela neobsazeného Mirka Sedláka.Snaha hostí byla odměněna čestným úspěchem v 82.minutě.Ovšem poslední slovo měli domácí,kteří dvěma góly v samotném závěru upravili podobu skóre na jednoznačných 7:1 pro domácí.Opět se tedy potvrdilo,že béčko Rousínova je pro domácí přijatelným soupeřem,naposledy si také z Lipovce odvezli potupnou sedmičku.


20.9. RÁJEC-JESTŘEBÍ - LIPOVEC 0:3 (0:2)

1.Zouhar Michal,45.Keprt Daniel,57.Horáček Luděk

Jestliže v minulém zápase jsme vstřelili rychlý gól ve 3.min.,tentokrát můžeme aspirovat na nejrychlejší gól v celé soutěži.Ihned po rozehrání zatáhl Dan Keprt míč po levé straně,přihrál nezištně před branku a Michal Zouhar pohotově skóruje do polodkryté soupeřovy branky.Podle sdělení rozhodčího uplynulo od zahájení hry pouhých 13 sekund..Domácí byli rychlým gólem tak zaskočeni,že jsme si v rychlém sledu vytvořili další šance,které ovšem zůstaly nevyužity.

Po čtvrthodině se hra postupně vyrovnávala,ovšem mírnou převahu jsme si udržovali přece jenom my.Největší šanci v tomto průběhu hry měl Jan Sedlák,ale domácí gólman Němec své mužstvo po dvou pokusech hlavou tentokrát podržel.Domácí si vyloženou příležitost nevytvořili,určité pološance zlikvidoval pozorně chytající Ondra Sedlák.Druhou trefu přidal v nastaveném čase první půle nejlepší hráč na hřišti Dan Keprt,který překvapil domácího brankáře střelou na bližší tyč.

Po přestávce se čekala snaha domácích o kontaktní gól,ale zásadní obrat v průběhu utkání nenastal,ba naopak.Po jednom z mnoha faulů na Dana Keprta,se kterým si domácí vyloženě nevěděli rady,si postavil míč Luděk Horáček a výstavní trefou z více než 25 m překvapil všechny přítomné na hřišti i v hledišti (možná i sám sebe,kterou upravil skóre na 3:0.Do konce zbývala půlhodina,domácí se již na nic nezmohli,zatímco hosté mohli svůj náskok ještě několikrát navýšit.Leč nestalo se a tak utkání skončilo jednoznačným,ale zcela zaslouženým vítězstvím hostujícího družstva 


27.9. LIPOVEC - VYŠKOV B 1:2 (1:2)

43.Sedlák Miroslav - 6.Lička Martin,10.Kollár Michal

Hosté zahájili utkání naprosto sebevědomě a v první čtvrthodině přišpendlili domácí před vlastní pokutové území.Výsledkem byly dva rychlé góly po naprostém vyšachování domácí obrany a spousta dalších pohledných akcí častokrát na jeden dotek,při kterých domácí družstvo plnilo roli statisty a sparingpartnera.Poté se hosté jakokdyby uspokojili a hra se postupně vyrovnávala,i když hosté měli stále navrch.

Ovšem před přestávkou udeřilo zcela nečekaně na druhé straně,když Mirek Sedlák usměrnil nakopávaný míč mimo dosah soupeřova brankáře.Pověstný gól do šatny vlil našemu mužstvu vítr do plachet a po přestávce se hrálo na stejnou branku jako v prvním poločase,ovšem tentokrát pod taktovkou našeho mužstva.Hosté zcela vypadli z role a po většinu druhého poločasu se pouze bránili.Naši hráči si vytvořili slušnou dávku nadějných situací,ovšem scházelo tolik potřebné štěstíčko.Když se neujala ani stoprocentní šance Mirka Sedláka,utkání skončilo šťastným vítězstvím vedoucího týmu tabulky.


3.10. LÍŠEŇ C - LIPOVEC 0:3 (0:1)

38.Horáček Luděk,82.Sedlák Miroslav,83.Matuška Miroslav

Utkání se hrálo za pěkného,i když větrného počasí nečekaně na umělé trávě,což překvapilo některé naše hráče,kteří na tento povrch neměli patřičné obutí.Od začátku se hrálo převážně pod taktovkou našeho mužstva,které si vytvořilo i několik nadějných situací,ovšem bez patřičného efektu.Domácí družstvo dávalo jasně najevo,proč v dosavadním průběhu soutěže nezískalo ani bod a převážnou část utkání se pouze bránilo.Ovšem zcela nečekaně mohlo udeřit na druhé straně,když po ojedinělém výpadu domácích naši hráči faulovali zhruba 5 metrů před pokutovým územím a domácí z trestného kopu napálili břevno.To bylo ovšem na dlouhou dobu vše.Hostující hráči se ujali vedení krátce před přestávkou,když po nakrátko rozehraném rohovém kopu si výborně hrající Luděk Horáček navedl míč blíže ke středu hřiště a s pomocí teče domácího hráče otevřel gólový účet tohoto utkání.

Do druhého poločasu vstoupili naši hráči s velkou chutí a v krátkém časovém sledu jsme si vytvořili několik velmi dobrých příležitostí,které ovšem zlikvidoval velmi dobře chytající domácí brankář.Nadále se hrálo převážně na půlce domácích,ovšem postupně upadala hra do stereotypu,když jsme se snažili pronikat především zhuštěným středem,což nemělo valnou šanci na úspěch.O svém zaslouženém vítězství nad snaživým soupeřem jsme tak rozhodli až v závěrečné desetiminutovce.V 82.minutě se k exekuci trestného kopu postavil Mirek Sedlák a výstavní trefou do šibenice zvýšil naše vedení.Hned vzápětí pronikl do pokutového území střídající Vladimír Šíbl a z jeho přihrávky další střídající hráč Mirek Matuška střelou do prázdné branky vstřelil poslední branku utkání.


11.10. LIPOVEC-PODOLÍ 5:1 (2:0)

22.a 70. Keprt Daniel,25.vlastní,51.Sedlák Jan,76.Sedlák Miroslav - 54.Cícha Dalibor

Utkání se hrálo za citelného chladu a silného nárazového větru,který hráčům obou mužstev stěžoval přesnější kombinaci.Domácí byli v tomto ohledu poněkud kreativnější,čímž si dokázali vytvořit dostatek slibných pozic pro vstřelení branky.Hosté v tomto ohledu,i díky absenci svého kanonýra Kuropaty,tak nebezpeční nebyli.

Začátek utkání byl vcelku vyrovnaný a vlivem větru i poněkud nesourodý.Naši fotbalisté byli přeci jenom přesnější a ve 22.minutě po rychlé kombinaci do otevřené obrany hostí se dostal sám před golmana Dan Keprt a chladnokrevně kolem něho otevřel brankový účet dnešního utkání.Zanedlouho poté zahrával hostující obránce malou domů tak nešťastně,že přehodil vyběhnutého brankáře a bylo to 2:0.To hosty srazilo do kolen a domácí natolik uklidnilo,že se do pauzy již nic moc nedělo.

Druhý poločas začal aktivitou našich hráčů,což vyústilo ve třetí branku,když hostující hráči po zahrané standartce dopřáli našemu stoperovi Honzovi Sedlákovi hodně prostoru na zpracování míče v pokutovém území a zvýšení domácího náskoku na tříbrankový rozdíl.

I když se hostům podařilo vzápětí snížit,byli to domácí,kteří drželi otěže zápasu pevně ve svých rukách a když se jim podařilo vstřelit ještě dvě branky,tak velku v poklidu dokráčeli k pohodovému vítězství a tím jenom potvrdili nárůst formy v posledních zápasech.

18.10.VILÉMOVICE-LIPOVEC 0:1 (0:0) 48.Zouhar Michal

Jedna trefa rozhodla. Lipovec vyhrál derby I. B ve Vilémovicích (zdroj www.blanenskydenik.cz)

 Lipovec si přijel do Vilémovic pro výhru a dostal, co chtěl. I když využil jen jednu šanci a na závěr mohl přijít o vedení. „Chtěli jsme aspoň bod, nevyšlo to. Měli jsme bránit celou dobu, kdybychom neměli Filipa v bráně, tak by to dopadlo asi špatně," okomentoval prohru nejzkušenější obránce Vilémovic Josef Maška.

Vilémovice čekalo druhé derby s těžkým soupeřem za sebou. Po prohře v Jedovnicích přijel v neděli Lipovec, který se po rozpačitém začátku zvedl a válcuje soupeře. A sebevědomí mu nechybělo ani před Vilémovicemi. „Jedeme vyhrát, sílu na to máme," říkal před utkáním starosta TJ Sokola Lipovec Vojtěch Zouhar.

Domácí sice opět nebyli kompletní a souhra jim vázla, chybí hlavně přehled zraněného Vorlického, zato měli jistotu v bráně, Filipa Hlaváčka. Zápas nakonec rozhodlo zaváhání domácí obrany ze začátku druhého poločasu, po rohu se míč dostal k Michalu Zouharovi a ten vystřelil hostům výhru. „Byla to chyba v obraně, je to škoda, takový gól jsme dostali i v Jedovnicích, jde to na malé vápno, přeletí nás to a hráč to už dává do prázdné brány," litoval Maška, jehož příchod týmu výrazně pomohl.

A hosté se dostávali k dalším střelám, ty však končily mimo bránu nebo na rukavicích výborného Hlaváčka, jako při tvrdé ráně v 57. minutě. V 63. minutě se domácí Marek Pernica dožadoval po souboji ve vápně penalty, rozhodčí ho naopak ocenil žlutou kartou. Lipovec byl aktivnější a blíž vstřelení druhé branky, za domácí zahrozil Duchovný střelou těsně vedle tyče. V 73. minutě sebral míč Vojtěchu Zouharovi Gross a vyslal do šance Pernicu, jenže toho i tentokrát připravila o míč hostující obrana.

Vilémovice pořád držel ve hře aspoň o bod gólman Hlaváček, po standardce Lipovce reflexívně vyrazil prudkou dorážku Filipa Musila z bezprostřední blízkosti. Ovšem domácím to dopředu moc nešlo, nedokázali se dostat ani do zakončení a v závěru už to byla spíš křeč, i když Lipovec zbytečnými ztrátami dráždil své fanoušky. Nakonec si hosté odvezli zaslouženě tři body.

„Jsem spokojený, hráli jsme si svoji hru a byli jsme lepší, kluci odvedli to, co měli. Čekal jsem od soupeře víc. Akorát jsme měli moře šancí, na gól se hodně nadřeme," poznamenal po zápase trenér Lipovce František Vrba.

Na domácí střídačce byla nálada horší. „Vůbec nám nefunguje střed zálohy, nedaří se nám přechod do útoku, jenom nakopáváme balony, v tomhle jsme marní. Chybí hlavně Jirka Vorlický, dokáže na sebe natáhnout hráče i vyhecovat tým," myslí si tradičně jeden z nejlepších hráčů Vilémovic Jan Korytář.

Jeho tým získal patnáct bodů a dlouho držel sérii bez prohry, té je teď konec. „Začalo to remízou s Medlánkami a od té doby se to s námi táhne, nedáváme góly," připomíná Korytář, který hrával i divizi v Rájci.

Lipovec se dotahuje na čelo tabulky, po deseti kolech je šestý s devatenácti body, tři ztrácí na čtvrté Jedovnice, šest na první Pačlavice. Ještě na podzim může být všechno jinak. „Po těch prvních dvou nepovedených zápasech nám forma ke konci podzimu graduje, já myslím, že to bude dobré," pochvaluje si trenér Vrba

 25.10.LIPOVEC-MEDLÁNKY 3:4 (2:3)
4.Sedlák Miroslav,43.Marušák Stanislav (PK),53.Školař Ondřej-17. a 68. Šudoma Michal,29.vlastní (Sedlák Jan),40.Krátký Jan
 

Oslabené Medlánek udolaly Lipovec

    Zajímavý duel viděli diváci v Lipovci. Hosté hráli od 10 minuty oslabeni o jednoho hráče a přesto dokázali vést 1:3. Domácí poté stačili srovnat, ale poslední slovo měli Medlánky, když jim vítězství vystřelil výstavní trefou Šudoma.

     V rámci 11 kola přijel do Lipovce tým Medlánek. Zápas začal svižně a již ve 4 minutě po přízemním centru z pravé strany se po nedůrazu hostů dostal k míči Sedlák a z 5 metrů zavěsil. Pomoci domácím mohlo i vyloučení Janderky, který v 10 minutě po neodpísknutém zákroku na něj zbytečně bez míče fauloval domácího záložníka a uviděl od rozhodčího červenou kartu. Domácí tedy vedli a navíc je čekala 80 minutová přesilovka. Nicméně Medlánky to nepoložilo, ale právě naopak. I v 10 lidech převzaly otěže hry do svých rukou a během poločasu vstřelili 3 branky. Nejprve se krásně trefil Michal Šudoma z přímého kopu z hranice velkého vápna, kdy vymetl šibenice. Následně po další standardní situaci si domácí obránce dal kuriózní vlastní gól, když přesně mířenou hlavičkou překonal svého gólmana. Aby toho nebylo pro domácí málo, tak ve 40 minutě domácí kapitán V. Zouhar místo, aby kopnul míč do autu, poslal malou domů svému brankáři, kterého ale skvěle napadal hostující stoper Jan Krátký (bůhví, kde se tam najednou ocitnul) a domácí brankář napálil míč jen do jeho zad, od kterých míč zapadl do branky soupeře. Medlánky v 10 lidech vedly 1:3. V 43 minutě, ale rozhodčí posoudil souboj hostujícího brankáře s útočníkem jako penaltový. Postavil se k ní Marušák a s velkým štěstím přece jen proměnil a do kabin se šlo za stavu 2:3. 

  Do druhé poločasu vstoupili lépe hosté, kontrolovali hru, drželi míč a domácí nepouštěli do žádné šance. Nicméně přece jen inkasovali a opět to bylo po standardní situaci, kdy se po vyhraném hlavičkovém souboji dostal míč ke Školařovi a ten ho přesně umístil k tyči. V 53 minutě bylo srovnáno! Domácí se ani přes vstřelený gól neprobudili a stále to byli hosté, kteří na hřišti dominovali, nicméně prozatím bez kýženého vstřeleného gólu. Ten přišel po spolupráci dua Dobrovolný, Šudoma, kdy po patičce prvně jmenovaného se výstavní trefou z 20 metrů, opět přesně do šibenice, trefil Šudoma. Hosté opět vedli. Domácí se v podstatě nezmohli na žádný tlak, přesto si vytvořili vyloženou šanci, ale domácí útočník přízemní centr ze strany neumístil do odkryté branky. To bylo ze strany domácích vše a hosté si odvážejí velice cenné 3 body za odbojované utkání. 

Více 26.3.

SOBĚŠICE-LIPOVEC 3:3 (2:2)

7.min Motyčka Martin.24.Kočař Tomáš,61.Motyčka Jan - 37.a 43.Keprt Daniel,74.Zouhar Michal

 V prvním utkání po dlouhé zimní přestávce jsme začali poněkud zakřiknutě a působili jsme hodně rozháraným dojmem.První branka do naší sítě padla již v 7.min.,kdy po naší špatně zahrané standartní situaci na soupeřově polovině došlo k přečíslení a domácí po rychlém protiútoku otevírají skóre utkání.

Domácí od této chvíle přebrali iniciativu a poměrně snadno se jim dařilo procházet naší obranou.Když v 25.minutě domácí přidali druhou branku,vypadalo to s námi zle.Ovšem na konci poločasu se nám zásluhou nejlepšího hráče na hřišti Dana Keprta podařilo srovnat.

Druhý poločas nabídl zcela jiný obraz hry.Byli to naši hráči,kteří se chopili taktovky utkání.Začali jsme přehrávat domácí ve středu pole a přicházely i šance,žel bez úspěšného vyjádření.

A tak to byli opět domácí,kteří se z ojedinělé akce dostali zpět do vedení v 61.min.To ovšem naše hráče nezabrzdilo a odměnou jim byla vyrovnávací branka z kopačky Michala Zouhara v 74.min.

 

Na konci zápasu se chopili iniciativy spíše domácí,ale poslední dobrou možnost měl Honza Sedlák,ale tváří tvář domácímu brankáři namířil svoji hlavičku pouze do něho.

Velice rušné utkání tak dospělo ke spravedlivé remíze.

3.4.

LIPOVEC-PAČLAVICE 3:3 (0:3)

53.Zouhar Michal,68.Sedlák Jan-4.Jiříček Josef,42.Doležel Pavel,45.Grepl Martin

Komentář k utkání Pačlavice:

Začali jsme více než dobře. Po autu Grepla se dostal ke střele Špatina a následná Jiříčkova dorážka si už našla cestu do soupeřovy sítě. Ve třetí minutě vedeme 0:1! Domácí pak hrozili hlavně ze standardních situací. Po jedné z nich zazvonilo dokonce břevno naší svatyně. Obranná řada nás také několikrát chytila do ofsajdové pasti. Nicméně dvě minuty před koncem poločasu zatáhl po levé stráně míč Špatina a jeho přihrávku už neměl Doležel problém umístit mezi tři tyče. Nadějné vedení 0:2 jsme navýšili ve 45. minutě, když po dlouhém pasu Dostalíka vyrobili při souboji s Greplem fatální hrubici stoper a gólman domácích. Martin pak poslal pohodlně míč do naprosto opuštěné branky a v poločase jsme vedli 0:3.

Druhá půle nezastihla naše borce v optimálním rozpoložení. Přestali předvádět svou kombinační hru a záhy přišel trest. Zaspali jsme při standardce a domácí snížili na 1:3. O chvíli později nastřelil Veselý jen tyč. V 68. minutě se domácím opět po standardní situaci podařilo snížit na 2:3 a začali jsme se bát o výsledek. Lipovec měl blízko k vyrovnání v 73. minutě, kdy po oklamání Dostalíka postupoval domácí útočník sám na naši branku. Mira Vitoul nás ale podržel a tuto dvěstěprocentní gólovku zlikvidoval. V závěru zápasu včetně prodloužení jsme výsledek ubránili.

Slovo trenéra: Soupeř ve druhé půli změnil styl hry a my jsme se s tím jen těžko vyrovnávali. Především standardky měli domácí velmi nebezpečné. Proto jsou to velmi cenné tři body z venku.

9.4.

SLAVKOV-LIPOVEC 4:1 (1:0)

13.Kuda Tomáš,60.Strnad Oldřich,85.Michálek Dominik,90.Matocha Daniel-64.Keprt Daniel

Hodnocení zápasu Slavkov:

Hned v úvodu utkání na nás náš soupeř z Lipovce "vlítl" a už v prvních minutách si dokázal vytvořit tlak a začal se dostávat do šancí. Naše pozorná obrana naštěstí všechny pokusy Lipoveckých dokázala ubránit a na brankáře nešla žádná vážnější střela. Na nátlakovou hru Lipovce jsme dokázali odpovídat brejkovými akcemi a ve 13. minutě jsme jednu z nich zužitkovali ve vedoucí gól. Olda Strnad vysunul po levé straně nabíhajícího Dominika Michálka, ten odcentroval před bránu na Tomáše Kudu, který sice skákavý míč napoprvé netrefil, ale z duhé strany naběhnutý Milan Divácký mu míč přistrčil zpět před bránu a padající Tomáš Kuda dokázal protlačit míč za záda hostujícího brankáře Ondřeje Sedláka, 1:0. Vedoucí gól nás nakopnul a hned z následující akce jsme opět ohrozili soupeřovu bránu, tvrdou střelu Oldy Strnada bohužel zbokovali soupeřovi obránci. Hra pokračovala v podobném duchu jako v úvodních minutách, soupeř nás tlačil, my jsme pozorně bránili a čekali na svou příležitost na rychlý přechod do útočné fáze. V těchto minutách nás několikrát podržel náš brankář Richard Rettegy. Největší šanci na vyrovnání měl
Sokol Lipovec v 29. minutě zápasu, ale jedovatou střelu bravurně vytáhl náš gólman nad břevno. Aktivita soupeře se stupňovala a soupeř čím dál odvážněji střílel na naši bránu. Ve 41. minutě byli hosté opět blízko vyrovnání, nepříjemná střela Lipoveckého útočníka Daniela Keprta však mířila těsně vedle brány. A tak jsme v poločase šli do kabin s hubeným náskokem 1:0.

 Druhý poločas začal o něco opatrněji a tak se v úvodních minutách druhé půle bojovalo spíše ve středu hřiště, než před brankami obou mužstev. V 58. minutě nás opět Lipovec překvapil ostrou střelou z hranice pokutového území, která proletěla těsně na břevnem Rettegyho brány. Staré fotbalové pravidlo říká: "Nedáš, dostaneš" a platilo to i tentokrát. Ihned po rozehrání se hra rychle přesunula do pokutového území Lipovce a v 59. minutě zvyšujeme vedení nechytatelnou střelou Oldy Strnada pod břevno, 2:0. V 63. minutě však o dvoubrankový náskok přicházíme, kdy po nezištné přihrávce mezi naše obránce přeloboval našeho vybíhajícího brankáře Richarda Rettegyho Lipovecký útočník Daniel Keprt, 2:1. Soupeř nás opět tlačí, ale pozorná obrana a jistota v naší bráně Richard Rettegy nám stále drží těsné vedení. V 85. minutě opět rozjíždíme brejkovou akci, po které dokážeme zvýšit svůj náskok opět na dvě branky. Olda Strnad našel nabíhajícího Dominika Michálka a náš nejlepší střelec byl sám před brankářem neomylný, 3:1. V posledních minutách už někteří ze soupeřových hráčů rezignovali a tak již nedošlo k vážnějšímu ohrožení naší branky a naopak my jsme dokázali v nastaveném čase ještě zvýšit vedení na konečných 4:1, kdy Ondra Půček sice na dvakrát nedokázal přostřelit obránce a brankáře Lipovce, ale jeho druhou odraženou střelu doklepl do brány Daniel Matocha.

17.4.

LIPOVEC-ČEBÍN 3:1 (1:0)

36.Horáček Luděk,49.Musil Filip,62.Sedlák Miroslav-69.Brodecký Marek

 

24.4.

ROUSÍNOV B-LIPOVEC 3:8 (1:5)

 69. a 75. Benda David,3.Karabina Michal – 10.,33.,39. a 83. Keprt Daniel,59. a 88. Zouhar Michal,2.Sedlák Jan,42. Sedlák Miroslav

V utkání se plně projevilo rozdílné postavení obou mužstev tabulce.Zatímco domácí bojují o holé udržení se v soutěži,naše mužstvo může vzhledem k postavení v tabulce a bodovému zisku ve zbytku soutěže hrát v klidu a v pohodě,což se také v tomto utkání potvrdilo-bohužel v určité fázi utkání byl ten klid až bohorovný.

Do utkání jsme vstoupili ve velkém stylu a již ve 2.min. jsme se dostali do vedení,když Jan Sedlák zakončil pohlednou akci nekompromisní střelou pod břevno z hranice malého vápna.Ovšem stačila nekoncentrovanost po vstřelené brance a domácí téměř vzápětí vyrovnávají.To ovšem bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše.Hra se převážně odvíjela na polovině domácích,kteří několikrát pouze přihlíželi tomu,jak se chytrou kombinací dostáváme přes jejich prostupnou obranu.Po takových akcích se třikrát za obranu domácích dostal s chutí hrajicí Dan Keprt a chladnokrevně překonal soupeřova brankáře,čímž během půlhodiny dosáhl čistého hattricku.Ovšem ještě ke konci první půle na něho čekala jedna nepříjemná chvíle,kdy po střetu s domácím hráčem zůstal ležet na hrací ploše s vyraženým dechem.Po ošetření ovšem obětavě pokračoval ve hře.V závěru první půle jsme ještě dostali příležitost zpoza šestnáctky zahrávat standartku,kterou Mirek Sedlák svým typickým způsobem proměnil.

Když po hodině hry Michal Zouhar zvýšil již na pětibrankový rozdíl,bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto.To ovšem naši hráči pojali tak,že úplně přepustili domácím střed hřiště a pustili domácí do hry.Ti se příležitosti chopili,vstřelili dvě branky a měli i další příležitosti,ovšem naštěstí již bez brankového vyjádření.V poslední desetiminutovce se nám podařilo vsítit ještě dvě branky a dosáhnout tak rekordního vítězství na soupeřově hřišti.

 1.5.

LIPOVEC - RÁJEC-JESTŘEBÍ 1:0 (0:0)

68.Sedlák Miroslav (PK)

Rájec hrál fotbal, Lipovec z derby vytěžil tři body

Lipovec /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Rájce-
-Jestřebí se na hřišti pod Kojálem přesvědčili o třech věcech. Že se v Lipovci vyhrává těžko, že fotbal není spravedlivý a že se počítají jen góly. Kdyby se známkovalo na fotbalovost, odjeli by s výhrou hosté. Takhle Lipovci stačilo ubránit tlak soupeře a využít penaltu. „Z naší strany to byl utrápený výkon se šťastným koncem," připustil trenér Lipovce František Vrba.

 
Fotbalisté Rájce-Jestřebí byli v derby v Lipovci většinu zápasu lepší. Přesto nakonec odjeli s prohrou 1:0.
Fotbalisté Rájce-Jestřebí byli v derby v Lipovci většinu zápasu lepší. Přesto nakonec odjeli s prohrou 1:0.
Fotbalisté Rájce-Jestřebí byli v derby v Lipovci většinu zápasu lepší. Přesto nakonec odjeli s prohrou 1:0.
Fotbalisté Rájce-Jestřebí byli v derby v Lipovci většinu zápasu lepší. Přesto nakonec odjeli s prohrou 1:0.
 

Fotbalisté Rájce-Jestřebí byli v derby v Lipovci většinu zápasu lepší. Přesto nakonec odjeli s prohrou 1:0.Autor: DENÍK/Hynek Skoták

Rájec potřebuje body víc než Lipovec, navíc měl oplácet prohru z podzimu. A na hřišti také působil mnohem suverénněji než domácí výběr, kterému šlo „jen" o čest. V prvním poločase branka nepadla a po přestávce začali hosté náporem. Zatlačili domácí před jejich bránu, kopali rohové kopy. V největší šanci se ocitl Zavoral, zblízka ale přestřelil bránu. Na druhé straně se do zakončení tlačil Dan Keprt, ale gólman Němec mu míč sebral. A střela Jana Sedláka mířila nad bránu.

Klíčový okamžik zápasu nastal v 68. minutě. Po faulu na Zouhara při ojedinělé akci domácích odpískal sudí penaltu a tu Miroslav Sedlák s přehledem proměnil.

Rájec byl i dál lepší, přesto gólman Lipovce moc práce neměl. Buď Zavoral přetáhl centr před bránu, nebo se hostující hráči nedokázali pohotověji zorientovat ve skrumážích ve vápně. Za domácí hrozil v podstatě jen nejrychlejší hráč na hřišti Dan Keprt, ale nedostával se až k zakončení. Od hostů létaly centry hlavně na levou stranu, kde je sbíral Čepa. Výborně si při standardkách i v poli počínal Mokrý, který ukazoval obrovský přehled, jenže pořád tomu chybělo nebezpečné zakončení.

ZLATÉ BODY

S přibývajícími minutami bylo jasné, že Lipovec už si hubenou výhru nenechá vzít. „Je to škoda, my takové chyby nesmíme dělat, ta penalta byla zbytečná. Celý zápas jsme sice lepší, ale nevystřelíme na branku, je to jen po vápno a fotbal se rozhoduje ve vápně. Na hráčích bylo vidět odhodlání a to, že chtějí vyhrát, ale chybělo tomu zakončení, nějaký ten odražený balon," komentoval prohru trenér Rájce–Jestřebí Radek Sedláček, který musel souboj sledovat z tribuny.

Domácí byli spokojenější, ovšem jen s výsledkem, shodli se na tom, že předvedený výkon nebyl z nejlepších. „Soupeř byl kvalitní, ale my jsme mu to usnadnili tím, že jsme hráli dost špatně, nebyli jsme schopní si přihrát. Byl to od nás úplně jiný výkon než v minulém kole," uvedl trenér Vrba. „Dnes jsem měl nějaké těžké nohy, moc to nešlo. Vůbec nám nevycházela finální přihrávka, jsme rádi za tu penaltu a za tři body. Rájec svým výkonem překvapil a dal nám hodně zabrat," doplnil ho sebekriticky jeden z nejlepších hráčů Lipovce Dan Keprt.

8.5

VYŠKOV B-LIPOVEC 3:2 (1:0)

39.Smutný Roman,56.Krejčíř Tomáš,59.Lička Josef-65.Keprt Daniel,70.Sedlák Jan

Utkání za krásného slunečného počasí mělo zajímavý průběh.Domácí se podle očekávání chopili taktovky,ovšem do vyložených šancí jsme je soustředěnou hrou nepouštěli.Největší šanci jsme tak v úvodu měli my,kdy po střele Dana Keprta zazvonilo za překonaným brankářem břevno.Ovšem do vedení šli před přestávkou domácí,když střela domácího Smutného vyhnala všechny pavouky ze šibenice branky jinak výborně chytajícího Ondry Sedláka,který domácím zneškodnil minimálně pět vyložených šancí.

Po zhruba 10 minutách druhé půle přišlo jediné zaváhání našeho golmana,který neodhadl situaci při vyběhnutí za hranici pokutového území a domácí hráč dovedl pohodlně míč až do branky.Když záhy přidali domácí třetí branku,schylovalo se k debaklu.

K nadechnutí nám paradoxně pomohl hlavní rozhodčí,který neposoudil střet domácího stopera Schindlera s Filipem Musilem jako faul našeho hráče.Filip své sólo ještě neproměni,ale k odraženému míči se dostal Dan Keprt a ten už si věděl rady.To naše hráče evidentně povzbudilo a záhy se dostavil kontaktní gól.Centr Dana Keprta neudržel domácí brankář a nastalého zmatku nejlépe využil Honza Sedlák a doslova dotlačil míč za brankovou čáru.

Poté se hrál hodně otevřený fotbal.Domácí díky naší snaze o vyrovnání,při níž jsme hodně otevřeli obranu,se dostali do mnoha samostatných úniků ovšem bez brankového vyjádření dílem několika skvělých zákroků Ondry Sedláka,dílem zbrkle a nepřesně zakončených akcí. A tak utkání skončilo nejtěsnější výhrou domácího družstva.

15.5.

LIPOVEC-LÍŠEŇ C 1:2 (1:2)

21.5.

PODOLÍ-LIPOVEC 3:1 (2:0)

30.a 44. Cícha Dalibor,57.Jaroš Marek - 66.Sedlák Miroslav

28.5.

LIPOVEC-VILÉMOVICE 2:4 (0:1)

64. (PK) a 88. Sedlák Miroslav-67. (PK) a 79. Pernica Marek,27.Eliáš Lumír,86.Štrajt Petr

Komentář k utkání web TJ Vilémovice:

 Zápas začali lépe domácí a již v šesté minutě prověřil Kyzlinka Horáček.My jsme odpověděli v minutě 17 ,kdy  se parádně  opřel do míče Opletal,jenže jeho střela orazítkovala spojnici břevna a tyče domácí branky.Běžela minuta 21. a domácí Keprt se zbavil našich obránců ,ale jeho pokus obstřelit Kyzlinka  skončil na tyči.V minutě 22 se centr domácího Zouhara snesl naštěstí pouze na břevno naší branky. Běžela minuta 26. a Kučera nacentroval do pokutového území ,kde si naběhl  Eliáš  a tvrdou střelou propálil vše co mu stálo v cestě  a poslal nás do vedení 0:1.Domácí se  snažili o vyrovnání ,ale v minutě 33 mířili těsně mimo.Běžela minuta 36 Kučera našel přihrávkou volného Štrajta ,který dobrou příležitost neproměnil.V samotném  závěru první půle měl dobrou příležitost domácí Keprt ,ale Kyzlink byl na místě.

     Druhá půle začal šancí Keprta ,ale mířil těsně nad.V dobré příležitosti se ocitl Eliáš,ale náš náskok nezvýšil.V minutě 63.fauloval unikajícího Keprta v pokutovém gólman Kyzlink a následovala penalta ,kterou bezpečně proměnil M. Sedlák a srovnal na 1 : 1.Běžela minuta 66. a domácí Vágner fauloval v pokutovém území unikajícího Štrajta,následovala červená karta  a byla nařízena penalta,kterou proměnil Pernica 1 :2.Za domácí to opět zkoušel Keprt ,ale Kyzlink skvělým zákrokem jeho šanci zmařil.V minutě 79 Eliáš vyvezl míč na polovinu hřiště a vyslal do úniku Štrajta,který přihrávkou našel volného Pernicu a ten podél domácího brankáře zvýšil náš náskok na  1 : 3.Běžela minuta 85 a Štrajt prošel do pokutového území ,udělal kličku i brankáři a do opuštěné branky navýšil naše vedení už na 1 : 4.  V závěru zápasu sice snížil krásnou střelou M.Sedlák  na 2 :4,ale my jsme si již vítězství vzít nenechali.


4.6.

MEDLÁNKY-LIPOVEC 2:4 (1:2)

25.Šudoma Michal,51.Vojtíšek Pavel-12.a 42.Sedlák Jan,48.a 68.Sedlák Richard

Absence našich hráčů z nejrůznějších důvodů neberou konce a tak na lavičce náhradmíků našeho celku usedl vedle 16-letého dorostence Valtera Formánka i vedoucí družstva Luděk Kolmačka a nestor lipoveckého fotbalu zanedlouho 55-letý Radomil Bejček…

Ovšem na rozdíl od minulých zápasů naši hráči předvedli velmi koncentrovaný výkon ve všech řadách.A když se k tomu přidá tolik potřebné štěstí,tak se zrodilo hodně nečekané,ale zasloužené vítězství našich barev.Zvláště o třetí brance Richarda Sedláka,který výstavní dělovkou ze 30 metrů vyhnal všechny pavouky z domácí branky,se bude asi ještě dlouho hovořit…..