24.7.   17.00 přípravné utkání LIPOVEC-OLOMUČANY 8:2 (4:0)

28.7    18.00 přípravné utkání LIPOVEC-VYŠKOV JUN.  5:2 (2:2)

31.7.    17.00 přípravné utkání LIPOVEC-SMRŽICE 9:2 (3:1)

3.8.    18.00 přípravné utkání LIPOVEC-OCHOZ 7:3 (2:2)

5.8    18.00 utkání okresního poháru VAVŘINEC-LIPOVEC 2:7 (1:3)

12.8.  18.00 SVITÁVKA-LIPOVEC   3:2 (1:1) 28.a 66.Hájek Tomáš,78.Bednář Roman - 37. a 60.Musil Filip

Fantastický start do okresního přeboru se povedl Moravanu.???????????? V páteční předehrávce nemohl do Svitávky přijet silnejší soupeř. ????Lipovec ještě na jaře hrál 1.B třídu ze které neštastně spadl do okresního přeboru. Los soutěže nás tak hned na úvod svedl proti sobě. ????????

Hned od samého začátku probíhalo utkání ve velkém tempu s šancemi na obou stranách. Kolem 25 minuty měl po faulu našeho obránce Pepy Zaplatala Lipovec k dispozici pokutový kop.???????? Hosté ovšem nabídlou šanci ke skórování zahodili a penaltu neproměnili. Následně jsme měli možnost zahrávat standarní situaci a opět platilo otřepané nedáš dostaneš. ????????????‍♂️Tomáš Hájek naše nová posila z Kuřimi se po centru z pravé strany uvedl parádně a skóroval 1:0. ⚽️????????Do poločasu se soupeři podařilo skóre dorovnat a Filip Musil využil jedné z mála nepozorností v naši obraně.????

Do druhé půle vběhly oba týmy odhodlané zápas strhnout na svou stranu.???????? Hned v úvodu druhé půle viděl hostující hráč Šíbl druhou žlutou kartu a hosté tak museli do deseti.???????? Nutno podotknout, že druhá žlutá karta byla udělena rozhodčím Stryem za zatažení za dres na polovině hřiště naprosto správně.???? Lipovci jako by vyloučení příliš neublížilo a stále byli nebezpeční, stejně tak domácí tým. Hosté se v 60. minutě ujali vedení, když vyběhnuvšího brankáře Pavla přehodil opět Filip Musil. Domácí Moravan však inkasovaná branka nezlomila.???????? Naopak, začali se dít velké věci. ????????❗️Z rychlých protiútoků skórovali podruhé Tomáš Hájek a 12 minut před koncem také Roman Bednář. ????????⚽️A obrat byl dokonán. Ke konci zápasu hnaly domácí za první výhrou v okresním přeboru po dlouhých 36 letech sympaticky zaplněné ochozy.???????? Atmosféra byla doslova elektrizující a velká část přítomných fanoušků se shodla, že takovou atmosféru ve Svitávce na fotbale nepamatují.????⚡️ V závěru ještě zahrozili hosté, ale s hlavičkou lipoveckého utočníka si brankář Pavel na brankové čáře poradil. Oslavy vítězství tak mohli propuknout naplno. ????????????

První zápas v novém soutěžním ročníku se nám nad očekávání vydařil. ????????Pomyslná laťka je nastevena vysoko, ale budeme se snažit ji co nejdéle udržet. ????Obrovské poděkování patří také všem přítomným fanouškům, kteří vytvořili na úroveň okresního přeboru nezapomenutelnou atmosféru. Díky. ????????

21.8.   17.00 LIPOVEC-SKALICE 5:0 (1:0) 24.a 63.Sedlák Richard,83.Keprt Jakub,88.Vágner Vít,90.Matuška Miroslav

27.8.   17.00 JEDOVNICE-LIPOVEC  1:2 (1:1) 17.Sedláček Jan-24.Keprt Jakub,51.Šíbl Vladimír

4.9.     16.30  LIPOVEC-KNÍNICE 5:3 (3:0) 6.,18. a 55.Keprt Jakub,43.Šíbl Vladimír,62.Zouhar Michal-47.Lajšner Matěj,50.Oliva Martin,72.Mucha Vojtěch

11.9.    16.30  LIPOVEC-DOUBRAVICE 4:0 (0:0) 61.a 71.Sedlák Richard,47.Keprt Jakub,56.Zouhar Michal

Rozhodčí: Jalový – Skoták, Mašek

Úvod: Utkání na podmáčeném terénu začala obě mužstva kombinačně. Naši měli v prvním poločase v držení míče navrch, domácí měli zase více vyložených šancí. Varování z první půle nebrali naši vážně a stále pokračovali ve stejném scénáři, domácí zjednodušili hru, více se tlačili do vápna a výsledkem byly 4 branky v naší síti.

Jak šly minuty: 2 – náš RK zahrával DR na zadní tyčku, Svoboda vrací hlavou do vápna, kde se naši útočníci nedokázali prosadit. 5 min – první šance domácích, střelu z vápna vyráží Čahoun před útočníka, dorážku do odkryté branky, sráží Stejskal na RK. 6 – náš rychlý protiútok, SA ve vápně sražen, píšťalka HR mlčí. 32 – nebezpečnou střelu domácích vyráží brankář do bezpečné vzdálenosti. 36 – zleva útok na naši branku, střelu vyráží Čahoun nohou na další RK. 38 – střela domácího záložníka  z malého vápna nad. 45 – i poslední šanci domácích likviduje Čahoun a tak stále držíme stav 0:0

47 – rychlý útok domácích po pravé straně, přihrávka do 16 dorážka zblízka 1:0. 56 – Čahoun neudržel mokrý míč, pro domácí nebyl problém zakončit 2:0. 61 – RK domácích přesně na hlavu rozběhnutého útočníka 3:0. 65 – náš brankář opět likviduje nebezpečnou situaci. 71 – domácí střílí další branku a zvyšují na konečných 4:0.

Závěr:V neděli jsme svým výkonem zapadli do hodové atmosféry, fotbal sice kombinační, ovšem bez soubojů, napadání, celkově hře chyběla myšlenka v podobě finální přihrávky. Za celý zápas ani jedna nebezpečná situace, to už jsme dlouho od našich neviděli. Napravit nedělní výkon můžeme již za týden Na mlýniskách, kde bude našim soupeřem mužstvo z Knínic.

17.9.   16.15  VYSOČANY/ŠOŠŮVKA-LIPOVEC   4:1 (2:1) 35.a 70.Němec Libor (obě z penalt),27.Wágner Tomáš,50.Petržel Aleš-8.Šíbl Vladimír

V sobotním „hodovém“ odpoledni byl v Šošůvce k vidění souboj dvou celků, které ještě v minulém fotbalovém ročníku působily v krajské soutěži. Ačkoliv počasí moc přívětivou tvář neukázalo, tak přesto velice slušně zaplněná „Krmelec Aréna“ byla svědkem rušného střetnutí, ve kterém domácí svého soupeře, až na poměrně krátké časové úseky, přehrávali a naprosto zaslouženě si připsali tři body.

Samotný úvod se našim hráčům, stejně jako minulý týden, nevyvedl. Již 5. minutě se na pravé straně objeví Šíbl a jeho obráncem tečovaná střela zamíří přes bezmocného Piňose do naší sítě, 0-1.
Nedobrý začátek, ale naše hráče nikterak nenalomí a velice rychle začnou přebírat otěže zápasu do svých rukou. Jsme důraznější v osobních soubojích, pohyblivější i více na míči než hosté a je tak jen otázkou času, kdy svoji aktivitu zúročíme i gólově. Po několika velice slibně vypadajících náznacích se prosadíme ve 27. minutě. Na centr Jamricha z levé strany si naskočí „na vzdálenější tyči“ Wágner a důraznou hlavičkou napne síť za zády brankáře Lipovce, 1-1.
Vyrovnání je vyústěním rozložení sil na hřišti. Jsme lepším celkem a velice brzy to potvrdíme i druhou brankou. Ve 35. minutě je v pokutovém území nedovoleně zastaven Petržel, míč si vezme do své správy Němec a stejně jako minulý týden penaltu využije, 2-1.
Ve 40. minutě může být ještě veseleji. To naši pohlednou kombinaci zakončuje Wágner, který střílí bez přípravy z osmnácti metrů a gólman Lipovce jen s napětím sleduje, zda míč proletí těsně vedle jeho pravé tyče. S průběhem první půle tak můžeme být spokojeni, kdy nás mrzí jen to, že rozdíl ve skóre není vyšší.

V druhém poločase hosté přece jen ustoupí ze své hodně pasivní hry a začnou „zlobit“ i v prostoru kolem našeho pokutového území. Najednou je častěji v permanenci také brankář Piňos, který musí být určitě pozornější než v dějství prvním. Přes zlepšení hostů jsou to naši fotbalisté, kteří první udeří. V 50. minutě předvedeme akci, která by se klidně mohla zařadit do víkendových fotbalových sestřihů. Jamrich na pravé straně elegantní patičkou uvolnil Wágnera, Tomáš nezvykle pravou nohou poslal centr do pokutového území a nabíhající Petržel prudkou hlavičkou ze třinácti metrů „zatloukl“ míč k pravé tyči brány hostů, 3-1.
Dvoubrankový náskok vypadá nadějně, ale ten stejný jsme s Lipovcem měli už na jaře a nestačil. Však hosté jakoby si na tento zápas vzpomněli a rozehráli svoji nejlepší pasáž, kdy se v dalších minutách tlačili k našemu pokutovému území a mají i šance. Hned 2x zasáhne proti nebezpečně vyhlížejícím střelám Piňos, který si svůj „zákrok dne“ schová na 65. minutu, kdy reflexivně vykopává z brány střelu z bezprostřední blízkosti. V 70. minutě pak dojde k definitivnímu rozuzlení, na němž má lví podíl brankář Lipovce. Ten v nepřerušené hře srazí k zemi Wágnera, následně vznikne menší strkanice, kterou po chvíli rozhodčí ukončí a verdikt je jasný. Červená karta pro gólmana a navíc penalta. Na její exekuci se chvíli čeká, než nastoupí do brány hostů náhradník, ale ani ten, i když si na míč sáhne“, druhé penaltové střele z kopačky Němce v cestě do sítě zabránit nedokáže, 4-1.
V posledních dvaceti minutách se nedá říct, že by se na hřišti nic nedělo, ovšem hráči domácích hru bezpečně kontrolují a tak se v podstatě jen čeká na závěrečný hvizd, který vyšle naše fotbalisty ke třem bodů a také do víru hodových oslav.

25.9.    16.00 LIPOVEC-OLEŠNICE 1:0 (0:0) 56.Sedlák Richard

28.9.    16.00  CETKOVICE-LIPOVEC 0:2 (0:0) 63.a 70.Sedlák Richard

2.10.    15.30  BOŘITOV - LIPOVEC 5:1 (1:0) 16.,47.,48.a 73.Vorlický Jiří,86.Modrák Karel-72.Zouhar Dominik

9.10.    15.30  LIPOVEC-ADAMOV 8:0 (4:0) 16.,37.a 40.Sedlák Richard,14.a 89.Zouhar Michal,71.a 84.Šíbl Vladimír,82.Horáček Luděk

16.10.   15.00  BOSKOVICE B-LIPOVEC  1:3 (0:1) 84.Niessner Marek-28.Keprt Jakub,56.Šíbl Vladimír,60.Sedlák Richard

23.10.   15.00  LIPOVEC-DRNOVICE 0:0

30.10.    14.00  ČERNÁ HORA-LIPOVEC 2:2 (0:1) 48.Abrahám Martin,50.Menoušek Lukáš-32.a 79.Zouhar Michal

6.11.       14.00 LIPOVEC-CETKOVICE 3:6 (2:1) 19.vlastní,40.Keprt Jakub,60.Sedlák Richard z PK-38.Sychra Tomáš,68.Kubín Michal,77.Přikryl Tomáš,84.vlastní,87.Horák Jan,90.Najer Radek

25.3.    15.00 LIPOVEC-SVITÁVKA 2:3 (1:3) 3.Šíbl Vladimír,82.Horáček Jan-27.Pinkava Tomáš,29.Hájek Tomáš,44.Kubín Jan

2.4.       16.00 SKALICE-LIPOVEC 1:3 (0:3) 67.Sekanina Radek-20.Zouhar Michal,23.Keprt Radek,36.Horáček Jan

9.4.       16.00 JEDOVNICE-LIPOVEC 0:1 (0:1) 6.Kučera David

16.4.     16.30 KNÍNICE-LIPOVEC 2:1 (2:1) 42.Oliva Martin,45.Lexman Michal-16.Horáček Jan

23.4.     16.30 DOUBRAVICE-LIPOVEC 0:3 (0:3) 79.Zouhar Michal,80.Vágner Vít,85.Horáček Jan

30.4.     16.30 LIPOVEC-VYSOČANY/ŠOŠŮVKA 6:5 (1:0) 41.Horáček Jan,63. a 66.Zouhar Dominik,80.a 86.Musil Filip,83.Hebert Petr-52.,70. a 77.Crhonek Tomáš,57.Svoboda Dixie,60.Maňoušek Jiří