739 404 881 info@sokol-lipovec.cz

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2023-24

ZIMNÍ PŘÍPRAVA

Chtěl bych Vás v krátkosti informovat o přípravě mužstva mužů na jarní část sezóny 2023-2024.

 Družstvo mužů zahájilo zimní přípravu v pátek 2. února pod vedením trenéra Petra Mrázka ml. společně s asistentem trenéra Stanislavem Marušákem. Tréninky probíhaly 2x týdně a to v úterý v Lipovci, kde se nabírala fyzická připravenost během po místních komunikací a ve čtvrtek, kdy družstvo zajíždělo k tréninkové jednotce na umělou trávu do Habrůvky. Tyto tréninky byl zaměřeny na zdokonalení herních činností s míčem.

Dne 11.února odehrálo první přípravné utkání na umělé trávě v Blansku proti týmu Kořence, který hraje o jednu třídu níže, a to 3.třídu. Výsledek 6:1 byl pro náš tým dobrým odrazovým můstkem pro další část zimní přípravy. O týden později náš tým odehrál druhé přípravné utkání. V Brně na umělé právě SK Řečkovice proti poslednímu týmu 1.A třidy Jihomoravského kraje SK Slovanu Brno s výsledkem 6:1 pro tým soupeře. V tomto utkání se projevil celkově lepší herní výkon soupeře, který hraje v dvě třídy vyšší soutěž a to zejména v produktivitě zakončení vyložených akcí.

 Ve čtvrtek 29.2. odjelo mužstvo nabírat fyzickou i psychickou pohodu na soustředění do Luhačovic. V rámci soustředění byla odehrána dvě utkání, a to v Luhačovicích s domácím týmem hrající krajský přebor ve Zlínském kraji. Utkání skončilo jasnou výhrou domácího týmu v poměru 6:1. Utkání se v prvním poločase odehrálo ve velmi vysokém nasazení. To stálo naše hráče hodně fyzických sil, které pak scházely v závěru druhého poločasu, ve kterém domácí tým využil únavy našich hráčů, kteří již před utkáním měli v nohou dopolední trénink, v podobě dvou koleček kolem Luhačovické přehrady a odpoledního tréninku s výběhem do členitého terénu kolem penzionu U Hráze, ve které bylo naše mužstvo ubytováno. Druhé utkání bylo odehráno v neděli 3.3. při zpáteční cestě ze soustředění ve Vyškově. Náš tým prověřilo ambiciózní mužstvo ze Slavíkovic, které hraje stejnou soutěž jako náš tým a to okresní přebor- na Vyškovsku. Výhra 4:3 potvrdila dobrou a poctivou práci celého týmu.

 Následný víkend 10.3. byl sehrán atraktivní přípravný zápas na travnatém hřišti v Rudici proti domácímu týmu. Náš tým favorizovaný domácí celek hrající 1.B třídu přehrál ve všech činnostech a zaslouženě zvítězil 3:1.

Generálku na jarní část sezóny naše mužstvo odehrálo opět na umělce ve Vyškově proti mužstvu Určice ,,B“ hrající okresní přebor na Prostějovsku s výsledkem 4:0. V tomto utkání náš tým zúročil zimní přípravu a hlavně proměnil šance které si během utkání vypracoval.

 

Zimní změny:
Přišel: Adam Pernica –  přestup z Vilémovic

Odešel: Kryštof Jírava – přestup do RDR akademie

 

OLEŠNICE-LIPOVEC 3:1(1:1)

V prvním kole jarní části soutěže zavítal náš tým z Lipovce do Olešnice, která se nachází stejně jako my v klidném středu tabulky okresního přeboru.                                                                     

Začátek na dobře upraveném hřišti,což není v Olešnici zvykem vyšel Olešnici lépe, když se ve 4. minutě po hlavičce domácího útočníka Klevety po rohovém kopu dostala do vedení. V 18. minutě hosté vybojovali odražený míč uprostřed pole a z brejkové situace vyrovnal hostující Kučera. Do konce prvního poločasu jsme měli míč častěji na kopačkách,nicméně žádnou z nadějně rozehraných situací jsme nedotáhli do konce.A tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu.                             

Druhý poločas začal ve stejném stylu jako konec prvního. Hra se přelévala ze strany na stranu, každý z týmů si dokázal vytvořit šance, ale brankáři obou týmů byli pozorní a nedopustili změnu skóre.Nicméně postupem času měli navrch domácí,kteří se také  v 74. minutě dostali do vedení, kdy se po centru Daniela prosadil nejlepší olešnický střelec Petrželka a přidal svoji desátou branku v sezóně. O necelých 10 minut později si dokázal najít míč Kleveta ve vápně a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Ke konci zápasu byli hostům nabídnuty slibné šance, ale obrana domácího celku byla pozorná a nedopustila už žádné drama.

ROZPIS MUŽI JARO 2024

NE 24.3.           15.00    OLEŠNICE-LIPOVEC

NE 31.3.           15.30    LIPOVEC-LIPŮVKA 1:0 (1:0) 28.Novotný Ondřej

Novotný s vítězným gólem

V utkání hrál velkou roli silný vítr. První poločas hráli domácí po větru , byli aktivnější a výraznou část první půle hráli na polovině soupeře. Jediný gól zápasu vstřelil Lipovec z rohového kopu. Když se uvolnil domácí hráč Novotný a hlavičkou dostal Lipovec do vedení 1:0. Tímto výsledkem skončil první poločas a zároveň i zápas.

Druhá půle byla z hostující strany více aktivní i díky velkému větru v zádech. Více méně v tomto utkání platilo "Kam vítr tam tlak".  Z jejich strany to byl až na několik závarú spíše platonický tlak a tak zápas skončil 1:0 pro domácí Lipovec. Dva fantastické zákroky předvedl v závěru hostující brankář Hochman, který vytěsnil střely Dominika a Michala Zouharových na brankovou konstrukci.


NE 7.4.             16.30    BOSKOVICE/LETOVICE B-LIPOVEC 1:4 (1:2) 10.Sychra Lukáš - 8.a 34 Zouhar Dominik,58.Zouhar Michal,86.Formánek Valter

SO 13.4.           10.15    OSTROV-LIPOVEC

NE 21.4.           16.30    LIPOVEC-DOUBRAVICE

SO 27.4.           16.30    BOŘITOV-LIPOVEC

NE 5.5.             17.00    LIPOVEC-ČERNÁ HORA

ST 8.5.             17.00    LIPOVEC-SKALICE

NE 12.5.           17.00    DRNOVICE-LIPOVEC

NE 19.5.           17.00    LIPOVEC-KNÍNICE

NE 26.5.           17.30    JEDOVNICE-LIPOVEC

NE 2.6.             17.00    LIPOVEC-VYSOČANY/ŠOŠŮVKA

NE 9.6.             16.30    SLOUP-LIPOVEC

Panuje dobrá nálada, takže si do Ostrova jedeme pro 3 body, říká brankář Adam Pernica

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 17. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Tím se stal Adam Pernica z Lipovce. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

 
 
 
Adame gratuluju, jaké máš z výhry pocity?
Moc děkuju jak tobě, tak i všem, kteří pro mě v anketě hlasovali. Z výhry mám mám velkou radost, ale samozřejmě důležitější je, že jsme doma vyhráli a 3 body zůstaly u nás
Na jaře máte zatím 2 výhry a 1 prohru, jak jsi s prozatímními výkony spokojen?
S výkony jsem zatím velmi spokojený, kluci hrají na 100%, v kabině je dobrá nálada a na hřišti nám to funguje. Samozřejmě je škoda, že nám nevyšel vstup do jarní části v Olešnici, kde jsme měli utkání velmi dobře rozehrané.
Porazili jste lídra z Boskovic, kterému zatím moc start do jarní části nevychází, co bylo klíčové při výhře?
Myslím si, že nám při výhře dost pomohlo to, že s námi chtěli hrát “fotbal”. Hezky jsme kombinovali a prakticky všechny dobré šance, které jsme si vytvořili jsme proměnili v gól. Stálo při nás i štěstíčko, ale bez toho by to nešlo. Za mě super týmový výkon.
Čeká vás Ostrov, jak jste naladění před zápasem?
Jak už jsem zmiňoval, v kabině panuje dobrá nálada, takže si do Ostrova přijedeme pro 3 body.
Jsi v kabině nováček, jak se ti líbí v novém prostředí?
Je to pro mě staronové prostředí. V Lipovci jsem jako kluk s fotbalem začínal, takže prostory a hřiště dobře znám. S většinou kluků se taky znám už delší dobu, takže přechod pro mě byl velmi pohodlný a příjemný.
Co považuješ jako svůj největší fotbalový úspěch?
Jako svůj největší fotbalový úspěch považuju vítězství dorosteneckého Krajského přeboru v sezóně 2021-2022 s Vyškovem.
Čeho bys chtěl ještě ve své fotbalové kariéře dosáhnout? Máš nějaký větší cíl?
Momentálně už žádné cíle ve fotbale nemám. Dřív to bylo hrát za repre a v Barceloně, ale kdybych teď měl vyloženě něco říct, tak asi vyhrát okresní přebor.
Čemu se věnuješ mimo fotbal, studuješ nebo pracuješ?
Mimo fotbal si rád zahraju na playstationu a nebo rád sleduju formule. Už pracuju.
A na závěr, jak se ti libí portál fotbalunas.cz?
Fotbalunás se mi moc líbí, byl jsem ze stránky mile překvapený, protože jsem vůbec nevěděl, že něco takového je a je určitě super, že se někdo takhle zajímá o okresní fotbal.