739 404 881 info@sokol-lipovec.cz

PŘEVZATO Z MÉDIÍ

8.ÚNORA

I. B třída: Na jarní boje se týmy připravují v Brně, ve Vyškově i v Boskovicích

Blanensko – Začala příprava i v I. B třídě. Černé Hoře i Rájci jde o záchranu. „Pokud budeme kompletní, věřím, že máme na to, abychom soutěž udrželi," myslí si Antonín Mazal z Černé Hory. Naopak Jedovnice a Lipovec se soustředí na boj o přední místa nejnižší krajské soutěže.

Skupina A I. B třídy na Blanensku nabízí souboje pěti okresních rivalů. Všechna čtyři derby vyhrál na podzim Lipovec (foto ze zápasu ve Vilémovicích). I na jaře má klub ambice porážet nejen okresní soupeře a prohánět týmy na špici.Autor: DENÍK/Hynek Skoták

Hráči ve většině týmů už mají za sebou první tréninky, na vesnicích se absence zimních tréninkových ploch často řeší výběhy v terénu a fotbalem v tělocvičně, přípravné zápasy si pak kluby domlouvají většinou v Brně v areálu VUT, na umělé trávě v Boskovicích nebo ve Vyškově.

Ve skupině A I. B třídy je letos pět týmů z Blanenska. Nejlépe jsou na tom Jedovnice, po podzimu drží čtvrté místo a na první Vyškov B ztrácí šest bodů. „Přípravu už jsme začali, čekají nás zápasy i turnaje," říká sekretář SK Jedovnice Lukáš Kunc. Hned v prvním utkání narazili včera večer Jedovničtí na silného soupeře, Boskovice. Na pátém místě stíhá Jedovnice po skvělé druhé půlce podzimu ambiciózní Lipovec. Má jen o bod méně.

„Máme v plánu zaútočit na přední příčky a uspět i na jaře v okresních derby," potvrzuje předseda TJ Sokol Lipovec Vojtěch Zouhar. Na podzim totiž jeho tým porazil všechny okresní rivaly. Lipovec začal s přípravou v pondělí, čekají ho zápasy v Brně na VUT se Svratkou Brno, Žebětínem nebo Kunštátem. „Máme silné soupeře, týden před začátkem soutěže pak Lipůvku, to už jsme chtěli na rozehrání někoho z nižší soutěže," vysvětluje Zouhar. Hráči trénují třikrát týdně, v pondělí, ve středu a v pátek, střídají tělocvičnu a výběhy venku. Otázkou je, jak se podaří Lipovci zachovat kádr, některé opory už trénují jinde, Ráječko zkouší Horáčka i bratry Keprtovy. „Uvidíme, jestli se dostanou do kádru, ale nechceme přijít o Horáčka i o Keprta. Nemáme moc odkud brát a tým potřebujeme spíš posílit," popisuje Zouhar.

Soustředění v Baldovci a zápasy v Brně i ve Vyškově absolvují fotbalisté Vilémovic. Začínají v neděli na VUT s Pršticemi. „Už trénujeme, chodí okolo dvanácti hráčů. Sestavu chceme udržet. Odchází Gross, který bude pomáhat Ostrovu. S Jiřím Vorlickým ještě jednáme, samozřejmě máme zájem na tom, aby zůstal. Zůstává i stoperská dvojice Maška, Blažek, chceme přivést ještě jednoho beka a jednoho středního záložníka," rozebírá aktuální situaci předseda TJ Vilémovice Jaroslav Grégr.

Cíl mají ve Vilémovicích jasný, po podzimu chtěli mít původně ještě o nějaký bod víc. Teď jsou devátí a mají šestnáct bodů. „To není zas tolik, v soutěži se chceme určitě udržet," připomíná Grégr.

Největší starosti se záchranou mají v Černé Hoře a v Rájci-Jestřebí. Černá Hora je jedenáctá s devíti body, ještě o dva body méně má Rájec. Za nimi už je jen Rousínov se šesti body a poslední tříbodová Líšeň C. Černá Hora odehraje přípravu na VUT Brno, zatím má v plánu relativně slabší soupeře. „Ještě tam chceme přidat někoho silnějšího," říká trenér a hráč Černé Hory Antonín Mazal. Ten má zastavenou činnost kvůli napadení rozhodčího až do konce sezony. „Měl jsem pauzu, odpočinul jsem si, teď už mám zase chuť. Ale zatím mám zákaz jako trenér i jako hráč až do konce sezony, musím požádat o prominutí zbytku trestu," uvedl v rozhovoru pro Blanenský deník.

Fotbalisty Rájce-Jestřebí převzal na podzim Radek Sedláček a čeká ho dost práce. „Se zimní přípravou jsme začali 12. ledna, ale už od listopadu intenzívně pracujeme na tom, abychom dali dohromady tým a zachránili I. B. To je jednoznačný cíl," uvedl.

Na jaře za Rájec nastoupí kromě těch, co zůstávají z podzimu, Jelínek i Mokrý. „Další dva hráče máme rozjednané, zatím bych nerad prozrazoval jejich jména," doplňuje Sedláček. Na jaře začíná se slabšími soupeři, v prvním kole má poslední Líšeň, pak Podolí, ve třetím kole přivítá doma v derby Vilémovice.

5.2.2016

Autor: Hynek Skoták