Sezóna 1982 - 1989

V sezóně 1982/83 byla do okresní soutěže přihlášena i dvě družstva žáků. Lipovecké nejmladší fotbalisty v těchto letech trénovali Zdeněk Kolmačka a Vojtěch Zouhar. Dorost měl na starost Josef Hasoň, kterého na podzim vystřídal Rostislav Štébl a Jaroslav Krejčí. Tým mužů trénoval Josef Pernica a Vlastimil Grim. Na podzim 1983 bylo poprvé do okresních soutěží přihlášeno také „B“ mužstvo mužů. V první polovině osmdesátých let bylo zvoleno následující vedení oddílu kopané: předseda – František Průcha, tajemník – Václav Keprt, pokladník – Petr Mrázek, Vlastimil Grim, Josef Pernica. K 31. prosinci 1984 čítala členská základna Sokola 163 členů. V sezóně 1984/85 odehráli fotbalisté většinu svých utkání na náhradním hřišti v nedalekém Otinovsi. Důvodem bylo částečné odvodnění a po čtyřech letech znovuzatravnění fotbalového hřiště. Hlavním zdrojem financí, které byly při těchto úpravách velice potřebné, se staly taneční zábavy. Jen v roce 1984 jich Sokol, i přes nelibost některých spoluobčanů, uspořádal osm.

Na začátku osmdesátých let již bylo sociální zařízení sokolovny zastaralé a nehygienické. Proto se v roce 1983 začalo za sokolovnou se stavbou sociálního zařízení, včetně skladu a dalších prostor pro TJ. Byl zbudován také taneční parket a asfaltový tenisový kurt.

Takhle to vypadalo před započetím prací a v jejich průběhu v areálu za sokolovnou……….(foto č.4-7)

Slavnostní přestřižení pásky při příležitosti otevření areálu (foto č.8)

U příležitosti otevření areálu za sokolovnou (rok 1985) se na zrenovovaném travnatém hřišti nejprve uskutečnilo utkání „starých" pánů Lipovce a Vavřince.Vyvrcholením tohoto odpoledne bylo střetnutí našeho „A" mužstva s internacionály pražské Slavie,které skončilo vítězstvím našich hostů v poměru 2:5.

Mužstvo internacionálů pražské Slavie. Nahoře: Bican, Grospič, Pavlíček, Pauřík, Mareš, Štádler, Kocourek. Dole: Hildebrant, Zejna, Mazanec, Trubač (foto č.10)

Slavný „Pepi" Bican stále umí.....(foto č.11)

V sezóně 1985/86 se prvnímu týmu Lipovce na podzim příliš nedařilo. Skončili až sedmí, a to jistě bylo po dvou druhých místech v předchozích ročnících zklamání. V mužstvu došlo k velkému poklesu výkonnosti, a proto na žádost hráčů je od 10. října 1985 povolán profesionální trenér II. třídy pan Furtner z Brna. Pod novým trenérem se trénovalo minimálně dvakrát týdně a bylo jedno, zda byl venku mráz nebo padal sníh. Pod vedením nového trenéra se hráčům přece jen více dařilo, a tak se v konečné tabulce umístili na 4. místě. Z finančních důvodů byl však trenér odvolán a k mužstvu se vrátili Ladislav Zukal z Rozstání a Václav Grim.

Sokol spolupracoval také s ostatními spolky v obci. Velice často pořádal za spolupráce SSM různé sportovní akce. Mezi nejúspěšnější se řádí například soutěž o přeborníka obce v tenise za účasti 40 sportovců, branný lyžařský závod pro mládež, kterého se účastnilo 30 lyžařů. K tradičně úspěšným akcím patřilo sportovní odpoledne k Mezinárodnímu dni dětí, kde hrála důležitá pomoc školy.